PRAKTYCZNE PORADY

Ustalenie rozmiaru

Kupując pierścionek zaręczynowy lub obrączkę należy dokładnie ustalić jego rozmiar. Biżuteria musi być idealnie dopasowana, nie może uwierać i przede wszystkim musi być wygodna, tak aby nosząca ją osoba mogła cieszyć się z jej posiadania.

Pomocy w ustaleniu rozmiaru pierścionka czy obrączek udzieli nasz personel.

Przy ustalaniu rozmiaru ważne jest, aby pomiar był jak najbardziej dokładny, ponieważ późniejsza korekta nie w każdym przypadku jest łatwa do wykonania. Wszelkie dokonane zmiany również mogą mieć wpływ na późniejsze osłabienie wytrzymałości materiału. Korektę mogą wykluczyć także surowce z jakich zostały wykonane pierścionki lub obrączki czy oprawa kamieni. Należy pamiętać również o tym, że optymalna korekta nie powinna przekraczać 1-2 rozmiarów.

Jeśli już wiemy czy będziemy kupować zwykły pierścionek, pierścionek zaręczynowy czy obrączkę ślubną, równie ważną informacją jest na którym palcu będzie noszony przez nas lub osobę której chcemy sprawić niespodziankę.

Pierścionki zaręczynowe zazwyczaj nosi się na serdecznym palcu prawej ręki (4 palec licząc od kciuka), rzadziej na środkowym. Ma to duże znaczenie, ponieważ na różne palce możemy potrzebować różnych rozmiarów pierścionka.

 

PRAKTYCZNE PORADY

Pielęgnacja biżuterii

Biżuteria będzie dłużej zachwycać innych jak i cieszyć nas samych jeśli uprzednio odpowiednio o nią zadbamy. Ponieważ pracujemy w branży jubilerskiej już od wielu lat dobrze wiemy jak zadbać o biżuterię, by służyła nam przez długie lata i przez cały czas wyglądała tak pięknie, jak w dniu zakupu.