PRAKTYCZNE PORADY

Pielęgnacja biżuterii

Biżuteria będzie dłużej zachwycać innych jak i cieszyć nas samych jeśli uprzednio odpowiednio o nią zadbamy.

Ponieważ pracujemy w branży jubilerskiej już od wielu lat dobrze wiemy jak zadbać o biżuterię, by służyła nam przez długie lata i przez cały czas wyglądała tak pięknie, jak w dniu zakupu.

W naszym zakładzie Jubiler Rzeszów uzyskają Państwo więcej informacji dotyczących pielęgnacji biżuterii.

Poniżej przedstawiamy kilka zasad, o których należy pamiętać w pielęgnacji biżuterii:

 

  1. Pamiętajmy o zdejmowaniu biżuterii przed myciem rąk, kąpielą czy zmywaniem. Woda może spowodować matowienie biżuterii, wypadanie niektórych kamieni, a także wpływać negatywnie na niektóre kamienie naturalne (perły, masa perłowa).
  2. Pamiętajmy o chronieniu naszej biżuterii przed kontaktem z różnego rodzaju detergentami i kosmetykami. Kontakt z niektórymi z nich może powodować odbarwienia zarówno metali, jak kamieni szlachetnych.
  3. Biżuteria powinna być przechowywana w wyznaczonym do tego miejscu np. szkatułka lub kuferek. Osłonięta przed kurzem i ułożona na miękkiej i delikatnej powierzchni nie jest narażona na zabrudzenie czy rysowanie.
  4. Posiadacze biżuterii cienkiej, delikatnej czy dmuchanej powinni szczególnie uważać i obchodzić się z nią delikatnie gdyż jest narażona na trwałe uszkodzenia, np. rozerwanie.
  5. Biżuteria powinna być zdejmowana przed snem, uprawianiem sportów czy pracami domowymi.
  6. Czyśćmy swoją biżuterię systematycznie i środkami do tego przeznaczonymi (chusteczki, płyny do czyszczenia biżuterii).
PRAKTYCZNE PORADY

Ustalenie rozmiaru

Kupując pierścionek zaręczynowy lub obrączkę należy dokładnie ustalić jego rozmiar. Biżuteria musi być idealnie dopasowana, nie może uwierać i przede wszystkim musi być wygodna, tak aby nosząca ją osoba mogła cieszyć się z jej posiadania. Pomocy w ustaleniu rozmiaru pierścionka czy obrączek udzieli nasz personel.